20 березня 2019 року об’єкт природно-заповідного фонду, гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, верхове сфагнове оліготрофне болото «Чорне багно» НПП «Зачарований край», отримало статус водно-болотного угіддя (ВБУ) міжнародного значення Рамсарської конвенції. Територія угіддя належить до найбільшого за площею та глибиною торфових покладів ( глибина до 6 м). ВБУ розташоване на схилах гори Бужори на висоті 840 м н.р.м. у межах мезоекорегіону Вигорлат-Гутинського вулканічного низькогірного пасма з помірно теплим гірським мезокліматом та переважанням дубових і букових лісів.
ВБУ складається із верхового болота, вологих та перезволожених біотопів, струмків і потоків, заболочених ділянок фрагментів ялинових лісів та лучних ділянок, є важливим елементом формування та підтримання гідрологічного балансу в Карпатському Єврорегіоні. Навколишній ліс формують переважно угруповання із домінуванням ялини, бука та явора, а власне болото - рідкісні угруповання осоково-сфагнових мохів, зокрема, асоціації Andromedo polifoliae-Sphagnetum magellanici, Sphagno tenelli-Rhynchosporetum alba та інші, які належать до рідкісних оселищ Natura 2000 та Emerald. Особливістю складу флори судинних рослин болота є наявність болотних представників бореальної флори - шейхцерії болотної (Scheuchzeria palustris) та журавлини дрібноплодної (Oxycoccus microcarpus), що занесені до Червоної книги України та існують лише у трьох локалітетах Українських Карпат. «Чорне багно» є місцем зростання червонокнижних видів орхідей (зозульки плямисті, пальчатокорінник плямистий (Dactylorhiza maculata, народна назва прошибень), зозульки Фукса, пальчатокорінник Фукса (Dactylorhiza fuchsii, народна назва буковець)) та унікального представника флори - росички круглолистої (Drosera rotundifolia L., інша назва росянка), - багаторічної трав’яниста комахоїдної рослини родини росичкові (Droseraceae).
ВБУ є однією з небагатьох місцевостей в Українських Карпатах, яка містить 5 різних видів моху сфагнуму, серед яких Sphagnum cuspidatum та S. magellanicum, що є рідкісними для Центральної Європи та підтримує існування 3 рідкісних типів оселищ, які приурочені лише до кількох локацій в Українських Карпатах і належать до рідкісних типів оселищ Резолюції 4 Бернської конвенції. Окрім різних видів, що охороняються на державному і міжнародному рівнях, на болоті зустрічаються ще 10 регіонально рідкісних видів рослин (для регіону Закарпаття).
Тут виявлено значне різноманіття жуків-плавунців (28 видів), турунів (8 видів) і стафілінів (5 видів). 5 видів комах, внесені до Червоної книги України (2009) і один вид (Agabus clypealis), занесений до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП The IUCN Red List of Threatened Species) з категорією Зникаючий (Endangered, EN). ВБУ є оселищем і місцем нересту для червонокнижних видів земноводних: тритона карпатського (Lissotriton montadoni), саламандри плямистої (Salamandra salamandra), кумки жовточеревої (Bombina variegata), близько 20 видів ссавців, з яких п’ять включені до Червоної книги України (2009), а 3 види - вовк сірий (Canis lupus), бобер європейський (Castor faber), до Додатків ІІ і ІІІ Конвенція про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), кормовою базою для таких рідкісних видів ссавців як кутора мала (Neomys anomalus), нетопир лісовий (Pipistrellus nathusii), нічниця Брандта (Myotis brandtii) та рисі євразійської (Lynx lynx).
Водно-болотне угіддя є важливим для підтримання водного балансу річки Іршава, забезпечує гідрологічну підтримку навколишніх природних та старовікових букових лісів (пралісів), є важливою складовою частиною буферної зони, кластеру «Іршавка», що є об’єктом Світової природної спадщини ЮНЕСКО.