Здобутки на міжнародній арені:

2017 р. ‒ букові праліси та старовікові ліси НПП «Зачарований край» включені до переліку об’єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО;

2019 р. ‒ оліготрофне сфагнове болото «Чорне багно» включено до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарська конвенція).

Реалізація проєктів:

2015-2017 рр. реалізовано проєкт «Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів». Партнери проєкту: міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії. У рамках проєкту отримано досвід трансприкордонної співпраці у сфері рекреаційної та еколого-освітньої діяльності.

2021-2022 рр. наш парк бере участь у реалізації природоохоронного проєкту з відновлення і збереження унікального торф’яного болота парку, водно-болотного угіддя міжнародного значення (Рамсарська конвенція) «Чорне багно» Проєкт реалізовувався громадською організацією «Українське товариство охорони птахів» разом з Німецьким союзом охорони природи (NABU) за підтримки VGP Foundation.

2020 – 2022 рр. реалізовано проєкт «Підтримка довгострокових ініціатив природоохоронних територій щодо збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах з метою збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності», який впроваджує  ГО «Українське товариство охорони птахів» у співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством за фінансової підтримки Міністерства охорони довкілля Німеччини.

Співпраця з «Європейським товариством дикої природи» (European Wilderness Society):

2016 р. НПП першим в Україні отримав визнання «Європейського товариства дикої природи» (заповідній зоні парку присвоєно рівень «Бронза») – сертифікат строком на 5 років, як частина мережі «Європейської дикої природи». 

2021 р. продовжено сертифікат строком на 5 років.

Співпраця з ВНЗ європейських країн:

Студенти інституту географії та геології Грайфсвальдського університету (Німеччина) протягом 2016-2019 рр. поспіль проводили польову практику з геологічних та біогенних досліджень ґрунтів. У зв’язку з поширенням covid-19 відповідна практика припинилася.