Геологічний заказник «Зачарована долина» займає понад 150 гектарів угідь. Це диво природи єдине в Європі. Але геологи стверджують, що і єдине в світі. Тут мальовнича природа з багатими рослинним і тваринним світом. Це урочище унікальне тим що  шляхом водно-повітряної ерозії утворилися  кам’яні скелі висотою до 100 м. Окремі з них мають народні назви такі як  “Кам’яна смерека”, “Кам’яний верблюд”, “Руїни старовинного замку” тощо. Найбільш відома скельна брила – Смерековий Камінь. Вона і дала іншу, народну назву довколишній місцевості «Смерековий».  

Про цю вершину існує поетична легенда. Колись один князь на одному з полювань натрапив на красуню-смереку і вирішив збудувати із неї палац. Однак, лісоруби, наблизившись до чудо-дерева, так і не змогли нічим йому зашкодити. Тоді, наприкінці важкого і безрезультатного дня, на їхніх очах диво-смерека перетворилася на високу скелю. У той час один зі старих лісорубів сказав, що ця смерека – це не дерево, а камінь, тому вони і не змогли її зрубати. Під східною стіною цього кам’яного велета протікає однойменний струмок – Смерековий, на березі якого знаходиться печера, звідки витікає мінеральне джерело типу „Шаян". За ним розкинулась дуже затишна і мальовнича галявина, де часто полюбляють зупинятися відпочивальники.

Цікавинкою поблизу скель є Долина печер, вони розміщені по обидва береги від струмка вниз по течії. Заказник розташований на схилах гори Бужора, яка є  найвищою вершиною Вулканічного хребта Українських Карпат.. А ще на шляху до Зачарованої долини зустрічаються лікувальні глини, вони синього кольору, кислі і мають лікувальні властивості. Із звірів водяться: олень, козуля, дикі свині, кіт лісовий, куниці лісова і кам’яна, борсук, білка, ласка. З птахів - сокіл-сапсан, пугач, сіра сова, сойка, дятли, крук.

Скелі заказника «Зачарована долина», визнані в Україні, як найоригінальніший скельний масив. І яке вже розглядається як головна геотуристична атрикація Закарпаття. Тут можна насолодитися спокоєм, прогулюючись буковим пралісом, помилуватися краєвидами з висоти скельних утворів та навчитися основам скелелазіння, а неподалік, в урочищі Кам'янка працюють туристично-оздоровчі табори "Закарпаття" і "Зачарована долина", де оздоровлюються діти з усіх регіонів України.

Координати: 48°23'58.5"N 23°04'25.8"E