На території Національного природного парку "Зачарований край", що в Іршавському районі Закарпаття, розташовується одна з туристичних атракцій області – болото Чорне Багно. Знаходиться воно в межах Іршавського району, за 7 км від села Підгірне і щороку приваблює сотні туристів"

 Чорне Багно – гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Являє собою сфагнове болото, що простягається з півдня на північ, між горами Бужора на сході та Мартинським Каменем на заході, що в межах гірського масиву Великий Діл. Є найглибшим торфовим болотом українських Карпат (глибина майже 7 м) і займає площу 15 гектарів.  Висота над рівнем моря: мінімальна — 820 м, а максимальна — 860 м.

Унікальне рідкісне верхове сфагнове болото, з якого бере початок р.Іршавка.

Процеси, які відбуваються глибинах та на поверхні болота можуть відіграти одну з ключових ролей у глобальній драмі порятунку атмосфери від забруднення.

Мініатюрні рослини та мохи, які ростуть на бідному поживними речовинами болоті - одні з найактивніших із природних сорбентів вуглецю. Вони у кілька разів активніші за ліси.

У 2010 році його включили до Національного природного парку "Зачарований край".

Оліґотрофне означає збіднене живлення, тобто тут мало корисних речовин, щоб в екосистемі було різноманіття видів – рослин або тварин. У цій місцевості можна знайти унікальну росичку – рослину-комахоїда.

Маленький торфовий мох схожий на губку. Деякі вчені кажуть, що це найважливіша рослина на світі, адже має можливість забирати велику кількість вуглецю із повітря та утримувати його тисячі років. Торфовище невпинно розростається і є досить чутливим до змін.

Унікальна система, яка формувалась тисячі років за останні півстоліття зазнала значного людського впливу. Болото намагалися осушити, у радянські часи були прокопані меліоративні канали. Це спровокувало значний відтік води і власне до деградації болота.

Неочікуваними партнерами у відновленні болота стали бобри, їхні загати зменшили відтік води. Болото відіграє водорегулюючу функцію, яка є дуже важливою для Закарпаття, яке так часто підтоплює.

Це популярне місце для збирання ягід та лікарських рослин. Крім іван-чая та яфини, тут можна знайти червону брусницю, малину, ожину й безліч інших цікавих рослин.

Координати: 48°25'37.2"N 23°05'49.1"E