ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СЕМІНАРУ "МОНІТОРИНГ БІОРІЗНОМАНІТТЯ ТА НАУКОВО-ДОСЛІДНА РОБОТА 2024"
14.03.2024р пройшов звітний семінар «Моніторинг біорізноманіття та науково-дослідна робота». В семінарі прийняли участь працівники наукового відділу: Заступник директора із наукової роботи Іван Шишканинець та молодший науковий співробітник Ігор Котубей.
Мета семінару:
Семінар був спрямований на обговорення сучасних методів моніторингу біорізноманіття, впровадження новітніх технологій у науково-дослідну діяльність та обмін досвідом між учасниками щодо збереження природних екосистем.
На семінарі були обговорені наступні теми:
- SMART
- загальна кількість патрулів за 2024 рік;
- розподіл загальної кількості патрулів за типом патрулювання (автомобільні, піші, квадро/мотоциклом, інші);
- загальна кількість спостережень за 2024 рік;
- розподіл загальної кількості спостережень за типом патрулювання (автомобільні, піші, квадро/мотоциклом, інші);
- кількість спостережень на одиницю зусиль СДО;
- кількість патрулів та спостережень по відділеннях (ПНДВ) за 2024 рік (+ кількість годин патрулювання і загальний кілометраж);
- статистика спотережень за окремими категоріями по місяцях за 2024 рік (ссавці, птахи, плазуни, земноводні, риби, комахи, судинні рослини, гриби, мохи, лишайники, явища природи і фенологія, абіотичні показники, лісопатологія, інфраструктура, інші наявні категорії);
- статистика спостережень за типом патрулювання по місяцях за 2024 рік (автомобільні, піші, квадро/мотоциклом, інші);
- спостереження видів ЧКУ зі SMART (було б найцікавіше оцінити, який тип патруля зробив тут найбільший внесок і подивитися, де вони знаходяться)
- спостереження нових видів, зафіксованих у SMART (якщо є такі)
- цікаві фото спостережень слідів, видів
- Моніторинг біорізноманіття:
Фотопастки задіяні в зимовому (листопад-березень) і літньому (червень-вересень) моніторингах 2024
Акустичні ресивери:
Птахи (моніторинг фонових видів птахів / травень-червень):
Рукокрилі (моніторинг періоду розмноження / червень-серпень; моніторинг періоду міграції / квітень-травень + серпень-жовтень):
Результати та висновки:
Представники НПП "Зачарований край" ознайомилися з передовими підходами до моніторингу та дослідження біорізноманіття. Обговорено можливості подальших досліджень. Учасники семінару вислухали та внесли пропозиції щодо вдосконалення методик спостережень за станом природних комплексів. Визначено перспективи застосування інноваційних технологій у природоохоронній діяльності НПП "Зачарований край".