Еколого – пізнавальний маршрут урочище Кам’янка – мiнеральне джерело- водоспад “Гучало”

Пішохідний маршрут
  • Складність

    Простий
  • Протяжність

    3,9 км.
  • Тривалість

    2 год.
  • img
    • Маршрут починається в урочищі «Кам’янка».На початку стежки розташований рекреаційний пункт з ігровим дитячим майданчиком. Стежка іде   вздовж гірської лісової річки «Синявка»,яка бере свій початок на території парку  у підніжжі гори « Бужора»(1086 м.н.р.м.). Маршрут пролягає частково через територію букового деревостану    Маршрут екологічної стежки пішохідний, тому цей маршрут можна рекомендувати майже всім туристам . Стежка проходить пристигаючим буковим лісом, де в домішку є, смерека, ялиця.
    Переглянути на карті
  • img
    • Природне мінеральне джерело збагачене залізом .Ця вода має багато корисних властивостей і її активно використовують місцеві жителі .За переказами старожителів відомо, що тут колись були дерев’яні  чани, які наповнювали цілющою водою,далі нагрівали  каміння і розпечене кидали у воду і приймали ванни. Вода цього джерела має унікальну рекреаційну та оздоровчу цінність, сприятливо впливає на загальний фізіологічний стан людини, роботу опорно-рухового апарату, нервової системи.
    Переглянути на карті
  • img
    • Водоспад Гучало

    Висота падіння води – 5-6 метрів, з невеликими перепадами.        Складається з одного великого каскаду та двох менших, один з яких значно повноводніший від інших.

     

    Пройшовши екологічною стежкою Ви зможете побачити унікальні панорами диких куточків природи національного парку, величні букові ліси, мальовничі гірські пейзажі, скуштувати цілющу воду з мінерального джерела та багато іншого. На протязі маршруту стежки зустрічається : ожина, малина , вовче лико, на світлих ділянках маршруту суниця, мати-й-мачуха та арніка гірська, що занесена до Червоної книги України, а на полонинах – скарб Карпат-чорниця.

    Переглянути на карті
Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.