Еколого – пізнавальний маршрут с. Підгірне –урочище Купiнкуватий, болото “Чорне багно”

Пішохідний маршрут
  • Складність

    Простий
  • Протяжність

    7.2 км.
  • Тривалість

    3 год.
  • img

    Стежка починається  із села Пiдгiрне. Йдемо стежкою, яка практично вся пролягає через густий ліс. Тут росте бук лісовий, клен-явір, на узліссях – граб, береза повисла.

    Переглянути на карті
  • img

    Урочище Купiнкуватий— відкрита, незаросла деревами ділянка в лici.Такi галявини в лісі є ділянками, де мають змогу розвиватись нехарактерні для лісового бiотопу рослинні угруповання , а також супутні види тварин.Тут є будинок, столик, криниця з водою можна  зробити зупинку ,посидіти і напитися смачної джерельної води, а головне – трохи відпочити. Холодна вода обов’язково покращить настрій та підбадьорить.

    Переглянути на карті
  • img

    Чорне Багно –  урочище (болото) яке розташоване на території національного парку «Зачарований край», між горою Бужора та горою Мартинський Камінь, що знаходяться на хребті Великий Діл, в Іршавському районі Закарпатської області.

    Переглянути на карті
  • img

    Загальна прлоща урочища 34 га, висота над рівнем моря від 820 м. до 860 м. Чорне Багно являє собою сфагське болото, яке зазнало впливу меліорації та руйнування під час Другої світової війни. Товщина шару торфу тут містями сягає до 6 метрів, також урочищу характерні різні типи ландшафтів – від куполоподібних торфових боліт до гірських потоків які і формують деякі річки.

  • img

    Дерев’яна рослинність на поверхні болота незначна, невеликі групи дерев чи взагалі поодинокі ялини, горобини, берези, верби то що. Навколо болота ліс формується з бука, явора, смереки, ялини. Це популярне місце для збирання ягід та лікарських рослин. Крім іван-чая та яфини, тут можна знайти червону брусницю, малину, ожину й безліч інших цікавих рослин.до Червоної книги), журавлина шейхцерія (занесена до Червоної книги), сашник іржавий (занесена до Червоної книги), осока мало квіткова, комахоїдна росичка кругло листа (досить рідкісна), пухівки, верес звичайний (рідкісна), червоний ефемероїд пальчикорінник травневий (занесений до Червоної книги). Основною формою тут є сфагнові мохи, їх кількість налічує 6 видів, рідше трапляються гіпнові можи. Всього тут налічується 72 види рослин, з яких 4 занесені до Червоної книги України, та 3 групи рослин до Зеленої книги України.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.