Еколого – пізнавальний маршрут с. Підгірне –урочище Хрести – урочище Білий камінь – г. Бужора.

Пішохідний маршрут
 • Складність

  Простий
 • Протяжність

  22 км.
 • Тривалість

  8 год.
 • img

  Урочище «Білий камінь»

  Білий камінь має висоту близько 8 метрів.

  Проходячи цим маршрутом можна ознайомитись із рідкісними рослинами на території парку та зустріти представників фауни. 

  Біля урочища «Білий камінь», можна розбити намети та помилуватись краєвидами, тут протікає притока р. Іршавка – Багонський потік, де добре себе почуває струмкова форель.

  Не подалік від урочища «Білий камінь» є місце яке в народі називають «Три води», де зливаються притоки р. Іршавки і де можна зробити короткочасний відпочинок. 

  Переглянути на карті
 • img

  Гора «Бужора» 

  Верщина г. Бужора (1085 м.н.р.м.), з висоти якої відкривається панорама навколишніх гір та краєвиди сіл Боржавської долини.

  Гора входить до складу заповідника державного значення «Зачарована долина». Всі розташовані схили, вершини є рештками заглухлого вулкана. Який складається з андезитів, андезито-базальтів та туфів. Південний схил гори стрімкий, а протилежні північні та західні навпаки – пологі. 

  Маршрут цікавий ще й тим, що він проходить по території впадини Великодільського хребта де ще збереглась частина недоторканої природи. Надзвичайно цікавими є букові праліси, яких у Карпатах залишилось дуже мало. Відпочиваючі також можуть помилуватись полонинським хребтом «Боржава», який добре проглядається із території маршруту. 

  Закінчується маршрут на вершині Великодільського хребта – г. Бужора ( 1085 м.н.р.м.), з висоти якої відкривається панорама навколишніх гір та краєвиди сіл Боржавської долини.

  Переглянути на карті
Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.