2025 року Всесвітній день водно-болотних угідь (ВБУ), відзначається під гаслом «Захист водно-болотних угідь заради нашого спільного майбутнього».
Мета – підвищити обізнаність громадськості, посадовців, зацікавлених сторін про життєво важливу роль водно-болотних угідь для природи та людини; висвітлити проблеми водно-болотних угідь; спонукати до дій уряди, організації та окремих осіб на національному та міжнародному рівнях до реалізації проєктів зі збереження та відновлення водно-болотних угідь; сприяти інтеграції питань збереження водно-болотних угідь у ширші програми охорони довкілля та розвитку; демонстрація історій успіху проєктів зі збереження та відновлення водно-болотних угідь з усього світу; обмін найкращими практиками та інноваційними підходами до управління водно-болотними угіддями; розширити партнерство та інвестиції у збереженні водно-болотних угідь.
Водно-болотні угіддя, покривають понад 12,1 мільйона квадратних кілометрів території по всьому світу (6% земної поверхні) та поділяються на солоні або прісні, внутрішні або прибережні, природні або антропогенні, постійні або тимчасові, стоячі або протічні.
Головна функція ВБУ – забезпечення життєдіяльності екосистем і людини. Окрім цього ВБУ виконують кліматостабілізуючу, водорегулюючу та захисну функції в біосфері планети. Вони є домівкою 40% усіх відомих видів рослин і тварин, багатьох зникаючих, вимираючих та ендемічних видів. ВБУ мають значну культурну та рекреаційну цінність, забезпечуючи добробут людини.
В НПП «Зачарований край» знаходиться водно-болотне угіддя (ВБУ) міжнародного значення Рамсарської конвенції Чорне багно, яке розташоване на схилах гори Бужори на висоті 840 м н.р.м. у межах мезоекорегіону Вигорлат-Гутинського вулканічного низькогірного пасма з помірно теплим гірським мезокліматом та переважанням букових лісів. Чорне багно – верхове сфагнове оліготрофне болото з глибиною залягання торфових покладів до 6 метрів. Болото є домівкою для багатьох видів флори та фауни, у тому числі рідкісних. Тут виявлено 8 видів флори, зокрема судинних рослин, що занесені до Червоної книги України, 10 – занесені до Регіонального червоного списку видів Закарпатської області та 12 видів фауни, що занесені до Червоної книги України і міжнародних червоних списків видів тварин. ВБУ Чорне багно є джерелом чистої прісної води, регулятором гідрологічного режиму басейну річки Боржави та виконує важливу функцію регулювання та поглинання вуглекислого газу.
НПП «Зачарований край» долучається до відзначення 02 лютого Всесвітнього дня водно-болотних угідь та закликає усіх цінувати, захищати, зберігати та відновлювати ВБУ для добробуту майбутніх поколінь і всього людства. Більше про заходи до Всесвітнього дня водно-болотних угідь можна за посиланням https://www.worldwetlandsday.org/events